НБУ пояснив, звідки в Україні інфляція

Нацбанк назвав причини того, що інфляція в лютому була однією з найнижчих для цього місяця за останні роки.

Національний банк пов'язує інфляцію 0,9% у лютому з подорожчанням палива і підвищенням житлово-комунальних тарифів. Про це сказано в повідомленні НБУ.

За даними Нацбанку, інфляція в лютому була однією з найнижчих для цього місяця за останні роки.

"Показник лютневої інфляції (0,9%) був найнижчим з 2007 року. У річному вирахуванні зростання індексу споживчих цін сповільнилося до 7,2% з 8,2% у січні", - зазначається в повідомленні.

Зокрема, як повідомляє НБУ, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в лютому (на 4,6%) зумовило їх внесок у загальне зростання споживчих цін на рівні 0,5 процентного пункту.

Ціни на паливо в лютому зросли на 4,3% (внесок в індекс споживчих цін 0,1 п.п.) і відображали продовження тенденції зростання вартості нафти на світових ринках і підвищення акцизів на нафтопродукти.

Водночас у лютому було незначним зростання цін на сирі продукти (на 0,1%), що, як зазначає НБУ, не є характерним для цього періоду року.

Індекс цін виробників у лютому зріс на 4,8% (на 21,4% у річному вирахуванні), що стало наслідком зростання цін у базових галузях під впливом пожвавлення світової кон'юнктури і внутрішнього попиту.

Як повідомлялось, у січні 2011 року інфляція становила 1%. За 2010 рік споживчі ціни зросли на 9,1%. 2009 року інфляція становила 12,3%, 2008 року - 22,3%.

Читайте також:

Інфляція в лютому становила менше відсотка

Азаров звинуватив в інфляції нафту та харчі

Бідність українців зупинила інфляцію в 2010 році

За рік правління Януковича збідніли понад 60% українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: