НБУ позбавляє 70 банків доступу до валюти

Згідно з новою ініціативою Нацбанку, банкам зі статутом менше 10 млн євро заборонять торгувати валютою. Через це боржники не зможуть погасити своїх кредитів.

Невеликі банки можуть втратити можливості здійснювати валютообмінні операції через наміри Нацбанку заборонити установам з регулятивним капіталом менше 10 млн євро торгувати іноземною валютою.

Учасники ринку шоковані цією ініціативою, адже в разі її прийняття банки не зможуть продавати валюту для погашення кредитів своїм же позичальникам і будуть вимушені відмовитися від роботи з агентськими мережами.

Проект змін в положення "Про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів і ліцензій на виконання окремих операцій" був оприлюднений 8 липня. Ним НБУ хоче зобов'язати банки для здійснення валютообмінних операцій в касах, пунктах обміну і агентських мережах мати не лише банківську ліцензію, але і письмовий дозвіл НБУ, який є генеральною ліцензією на проведення валютних операцій.

Для здобуття дозволу НБУ банки повинні будуть мати регулятивний капітал в еквіваленті не менше 10 млн євро (по нинішньому офіційному курсу – 106,96 млн грн.) і кваліфікованих валютних фахівців. Ці ж умови передбачені для торгівлі валютою на українському і міжнародному ринках. Таким чином, Нацбанк має намір підсилити валютний контроль за роботою банків.

"Банки з капіталом менше 10 млн євро не зможуть купувати і продавати валюту. Хоча існує тисяча порівняно чесних способів зробити це", - прокоментував ініціативу виконавчий директор НБУ з банківського нагляду Василь Пасічник. Ініціатива регулювальника може поширитися на третину ринку.

За даними Нацбанку, на 1 квітня в Україні працювали 76 банків, власний (близький до регулятивному) капітал яких був менше 10 млн євро. Банкіри шоковані пропозицією НБУ. "Нацбанк свідомо створює проблеми банкам з регулятивним капіталом менше 10 млн євро, - вважає президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. – Це злочин! Не думаю, що вони підуть на це, тому що буде реакція банків. Може, вони передумають і введуть це лише для нових установ".

Банки можуть подавати НБУ пропозиції до 3 серпня. Компромісом міг би стати дозвіл банкам здійснювати валютні операції при погашенні кредитного портфеля.

"Ця постанова, принаймні, не повинна поширюватися на продаж валюти фізліцам для погашення кредитів. Технічно перенаправляти своїх клієнтів в інше місце для покупки валюти дуже складно, виходить, що банк не може виконувати частину своїх операцій", - вважає голова правління "Партнер Банка" Олексій Савченко.

Постраждають від вирішення НБУ і партнерські мережі, які часто співробітничають саме з невеликими банками.

Читайте також:

Війна проти НБУ може поновитися перед виборами

"Ощадбанк" став найбільшим боржником НБУ

НБУ примусить банки перевести свої резерви в гривню

Українським боржникам радять просити кредитних канікул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: