НБУ примусить банки перевести свої резерви в гривню

Банки повинні до 22 червня конвертувати в гривню всі резерви, сформовані під проблемні валютні кредити.

Голова Нацбанку Володимир Стельмах вчора заявив банкірам, що примусить банки перевести валютні резерви в гривневі.

Якщо банки не встигнуть до 22 червня продати валюту, НБУ готовий піти на поступки - не штрафувати, але накласти обмеження на їх операції.

В ході закритої частини зустрічі президента Віктора Ющенка, керівництва НБУ і голів 37 найбільших і крупних банків вчора була піднята проблема необхідності зміни ухвал, які вимагають продаж валюти з позиції, повідомив один з банкірів-учасників зустрічі.

Банки повинні привести валютну позицію до нового нормативу до 22 червня, конвертуючи в гривню всі резерви, сформовані під проблемні валютні кредити.

Десять банків з іноземним капіталом до вчорашнього дня чекали допомоги МВФ, який повинен був переконати Стельмаха скасувати ухвали, що нібито суперечать міжнародній банківській практиці. Це звільнило б їх від продажу 1,5 млрд дол. своїх резервів.

За словами Стельмаха, керівники чотирьох з восьми найбільших банків, які раніше вимагали від НБУ перегляду нормативу і у яких критична ситуація з приведенням валютної позиції, вже подали листи правлінню НБУ з проханням встановити їм індивідуальний графік конвертації валютних резервів.

Якщо ж решта банків не звернеться з аналогічними проханнями, то з 23 червня НБУ їх може штрафувати аж до 1% від статутного капіталу.

Банкіри вважають, що, не зважаючи на обіцянки МВФ і Віктора Ющенка переконати НБУ відмінити ухвали, Володимир Стельмах відкинув прохання, оскільки з 11 червня гривня раптово стала дешевшати на міжбанку.

При цьому якщо з початку місяця середній об'єм міжбанківських торгів складав 200 млн доларів, то у четвер він збільшився до 534,3 млн дол, у п'ятницю - до 639,5 млн дол.

"Купували валюту всі, - розповів директор казначейства одного з великих банків. – Не знаю як інші, але у нас було багато клієнтських заявок. Можливо, на розрекламованих очікуваннях осінньої девальвації нерезиденти стали купувати валюту за добрим курсом, щоб вийти з країни".

"Нацбанк злякався, що може не втримати курс, і тому не став затягувати із спірною ухвалою і вирішив примусити нас продати валюту зараз", - підтримав колегу скарбник найбільшого банку.

Читайте також:

НБУ розробив план перемоги над проблемними кредитами

Нацбанк звинуватили у порушеннях при видачі кредитів

22 українських банки мають проблеми з платежами

Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: