Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ пропонує позбутися монополії держави на банківському ринку, яка сягнула 55%

Протягом найближчих п'яти років частка держбанків у системі може скоротитись до 30%.

Національний банк України пропонує продати частки в державних банках, аби протягом п'яти років скоротити загальну частку присутності держави в банківському секторі до 30%. Нині, після націоналізації "ПриватБанку", державі належить 55% банківського ринку.

Зростання частки держбанків у системі в понад 50% призвело до нездорової конкуренції на ринку. Про це сказала голова НБУ Валерія Гонтарева на круглому столі "Реформи банківського сектору в Україні: досягнення, виклики та прогнози", організованому аналітичним центром Atlantic Council у Вашингтоні в ніч проти п'ятниці за київським часом. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми розуміємо важливість оновлення стратегії розвитку державних банків. Зараз, за поточним розміром їхньої частки на ринку, конкуренція в банківському секторі нездорова", - констатувала Гонтарева.

НБУ вже підготував відповідні пропозиції для оновлення стратегії. Для досягнення такої мети банки мають отримати спеціалізацію і розвивати відповідні бізнес-моделі.

Гонтарева переконана, що "ПриватБанку" слід зосередитися на роздрібній діяльності й працювати з населенням, малим і середнім бізнесом. Це допоможе через п'ять років його вигідно продати стратегічному інвестору чи він зможе провести IPO.

"Ми повинні зробити банківський сектор привабливим для інвесторів знову", - сказала голова НБУ.

Нагадаємо, в Україні є сім банків із державною часткою – "Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Укргазбанк", "Родовід Банк", "Розрахунковий центр", "Держзембанк" (розпочата ліквідація), "Український банк реконструкції та розвитку" (Фонд держмайна продав наприкінці 2016-го китайському інвестору, проте на 1 січня 2017-го ще перебував у держвласності).

Залиште свій коментар

Вибір редакції