Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ пропонує заборонити ФОПам витрачати гроші на особисті потреби

Поки невідомо, як банки це контролюватимуть.

Національний банк України запропонував заборонити використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців для здійснення операцій, які пов'язані з особистими потребами.

Така норма з'явилася у проєкті постанови НБУ, який вносить зміни до "Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків".

Якщо постанову ухвалять, в інструкцію додадуть такий абзац: "Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами".

Наразі невідомо, як будуть контролюватися використання коштів.

Але заборона може стосуватися і зняття грошей в банкоматі або банку: останній може вимагати від ФОПа документи, на підставі яких здійснюється розрахунок готівкою (наприклад, договір поставки або закупівельний акт).

Проєкт постанови проходить стадію громадського обговорення, пропозиції до нього можна надсилати до 12 вересня.

Нагадаємо, 9 серпня депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев заявив, що найближчим часом в Україні почнуть боротися з ухиленням від сплати податків через використання фізичних осіб-підприємців (ФОПів).

Відео Юрист Лаврентій Царук консультує глядачку "Сніданку з 1+1" стосовно відкриття ФОП

Одна з гостей студії "Сніданку", Світлана Чорновол, займається косметологією та навіть має свій кабінет краси. Нещодавно вона зрозуміла, що хоче працювати на себе, та наважилась відкрити власну справу. Як правильно оформити документи для відкриття ФОПу? У якому випадку податківці перевірятимуть ФОП? І чи попереджатимуть підприємця про це заздалегідь? На всі питання відповідає Лаврентій Царук.  

Юрист Лаврентій Царук консультує глядачку "Сніданку з 1+1" стосовно відкриття ФОП

Залиште свій коментар

Вибір редакції