НБУ роздав банкам 37 млрд. грн.

Національний банк України надав рефінансування 94 українським банкам на загальну суму 36 млрд. 937 млн. грн.


Як пише видання "Дзеркало тижня", про це свідчать дані, отримані виданням з джерел у комітетах Верховної ради.

Згідно з цими даними, рефінансування від НБУ отримали два державні банки – "Укрексімбанк" і "Ощадбанк", а також ряд великих комерційних банків: "Приватбанк", "Надра", "Промінвестбанк", "Альфа-банк", "Укргазбанк", "Фінанси та кредит", "Укрпромбанк", "Родовід банк", "Південний".

Найбільший обсяг рефінансування отримав банк "Надра" – 7,1 млрд. грн.

Гроші
Veer
Найбільше отримав банк "Надра"
"Промінвестбанк" отримав 5,85 млрд. грн., "Ощадбанк" 4,6 млрд. грн., "Приватбанк Дніпро" 3,41 млрд. грн., банк "Фінанси та кредит" 2,698 млрд. грн., "Родовід банк" 2,172 млрд. грн., "Укрпромбанк" 1,348 млрд. грн., банк "Фінансова ініціатива" 1,285 млрд. грн., "Укргазбанк" 1,229 млрд. грн.

Як розповів голова Ради НБУ Петро Порошенко, на останньому засіданні ради низка його членів звернулися до правління НБУ з проханням надати інформацію про критерії рефінансування українських банків. "Ми офіційно звернулися до правління НБУ з приводу надання цієї інформації, минуло вже три тижні, але жодної інформації ми поки що не отримали", - повідомив Порошенко.

Голова Ради НБУ додав, що, на його думку, інформація про рефінансування має бути відкритою. За словами Порошенка, у світовій практиці "ця інформація не вважається достатньо серйозною загрозою для репутації банків, щоб приховувати її від інших учасників ринку та вкладників, оскільки банки звертаються за рефінансуванням не тільки в разі потреби фінансового оздоровлення, а й у тих випадках, коли в них з`являються розриви ліквідності".

Нагадаємо, раніше НБУ оголосив, що надасть допомогу лише тим банкам, які зареєстровані у формі відкритого акціонерного товариства і статутний капітал яких становить не менше 500 млн. грн.

У листопаді Ющенко заявив, що банки отримали 40 млрд. грн. рефінансування, але ці гроші не працюють. Банки не почали видавати кредити, щоб пожвавити виробництво, а активно купували долар, що призвело до ажіотажу на ринку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: