Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ розгледів покращення в економіці й уперше за півроку знизив облікову ставку

Із 22 квітня облікова ставка знизиться на 3%.

Відзавтра, 22 квітня, Національний банк України знизить облікову ставку із нинішніх 22% до 19%.

Таке рішення прийняло правління регулятора, передає прес-служба НБУ.

"Це стало можливим завдяки суттєвому послабленню ризиків для цінової стабільності. Водночас удосконалено операційний дизайн монетарної політики. Таке рішення зумовлено необхідністю підвищити ефективність інструментарію для реалізації монетарної політики за режиму інфляційного таргетування", – пояснили в Нацбанку.

 Регулятор констатує, що в березні продовжилася тенденція уповільнення інфляції, рівень якої становив 20,9% у річному вимірі. Базова інфляція впала до 15%. У цілому споживча інфляція за перші три місяці становила 1,6%, що менше від очікувань НБУ.

"Послаблення інфляційного тиску відбулося завдяки стриманій монетарній та фіскальній політиці, слабкому внутрішньому попиту та стабілізації інфляційних очікувань. Тимчасове посилення напруги на валютному ринку, яке спостерігалося в січні-лютому 2016 року, не мало суттєвого впливу на рівень інфляції. Це пов'язане з тим, що фактори, які тиснули на обмінний курс, одночасно сприяли збільшенню пропозиції продовольчих товарів і, як наслідок, зниженню цін у країні. Політика Національного банку на валютному ринку була спрямована на згладжування надмірних коливань обмінного курсу, що також сприяло обмеженню інфляційного тиску. У березні ситуація на валютному ринку стабілізувалася завдяки зростанню цін та попиту на український експорт. Як наслідок, це створило умови для зміцнення курсу гривні", – пояснили в НБУ.

Нацбанк також зберіг незмінним прогноз споживчої інфляції на рівні 12% під кінець 2016 року і 8% на кінець 2017-го.

"Національний банк також зберіг прогноз темпів зростання реального ВВП: 1,1% в 2016 році та 3% в 2017 році. Крім того, прогноз дефіциту поточного рахунку майже не змінився порівняно з попередніми оцінками (2,3 млрд доларів США або 2,7% ВВП у 2016 році та 1,8 млрд доларів США або 1,9% ВВП у 2017 році)", – ідеться в повідомленні.

Раніше МВФ опублікував прогноз економіки України на 2016-2017 рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції