НБУ розробив план перемоги над проблемними кредитами

Загальна схема реструктуризації проблемних кредитів з'явилася тільки через півроку після початку цього процесу в банках.

Нацбанк розробив схему реструктуризації проблемних кредитів, яку банки зможуть використовувати для зменшення своїх резервів і збитків.

Постановою №328 "Про методи забезпечення погашення кредитів", що набула чинності 3 червня, регулятор рекомендував банкам змінювати умови позик, виданих до 1 жовтня 2008 року, тільки тим клієнтам, фінансовий стан яких класифікується не нижче за клас В (наявність ризиків невчасного погашення позик), а стан обслуговування боргу - як "гарний" або "слабкий".

Насамперед реструктуризації підлягають іпотечні кредити фізичних осіб на житло до 110 кв. м, якщо щомісячні платежі перевищують 30% місячного доходу позичальника, і кредити товаровиробникам. Після них переглянуть умови позик фізособам на лікування, навчання, завершення будівництва із заборгованістю понад 200 тис. грн., а також решту всіх кредитів.

Банки, що погодилися зі схемою НБУ, фінансово заохочуватимуться. Збитки від реструктуризації вони зможуть списувати з регулятивного капіталу поступово - до 1 січня 2011 року, щоб не припустити різкого зменшення капіталізації.

Банкіри підтримують рішення НБУ, але відзначають, що умови дуже жорсткі - кредит можна продовжити максимум на два роки. До того ж позичальники зможуть користуватися новими правилами тільки протягом літа.

"Постанова носить рекомендаційний характер, але, якщо банк її не виконуватиме, він не зможе таким чином класифікувати позичальників і зменшувати резервування під проблемну заборгованість", - сказав один з банкірів.

Але схемою НБУ можуть не скористатися самі позичальники, які не дістануть можливості продовжити кредит більш ніж на два роки.

За словами менеджера одного з роздрібних банків, 60% їх клієнтів, що звернулися за реструктуризацією, узяли кредитні канікули на 12 місяців, а ще 20% позичальників збільшили термін кредиту в два рази. Втім, банкіри визнають, що позитивним є сам факт введення стандартів.

Читайте також:

Нацбанк звинуватили у порушеннях при видачі кредитів

Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

Кількість проблемних кредитів до кінця року зросте на половину

Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: