НБУ скасовує обмеження для фізосіб на купівлю валюти та банківських металів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новація почне діяти від 5 листопада.

Нацбанк продовжує скасовувати раніше введені валютні обмеження. Від 5 листопада фізичні особи матимуть змогу купувати валюту та банківські метали без обмежень за сумою.

Відповідно ще тиждень українці за один день зможуть купити валюти чи банківських металів не більше, ніж на 150 тис. грн в еквіваленті через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.

Також припиняє діяти вимога щодо подання фізособами до банків документів, які підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.

За оцінками НБУ ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок.

"По-перше, більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 тис. грн. По-друге, загальні обсяги купівлі і продажу валюти населенням сьогодні є співмірними. Водночас чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку завдяки надлишковій пропозиції валюти з боку бізнесу та інвесторів цього року сягає майже 4 млрд дол. США, а міжнародні резерви впродовж останніх місяців зберігаються на рівні 21-22 млрд дол. США. Крім того, немає підстав і для посилення тиску на гривню внаслідок дії психологічних чинників – інфляційні та девальваційні очікування українців, як свідчать останні опитування Національного банку, продовжують поліпшуватися" - зазначили в Нацбанку.

Регулятор нагадав, що "лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дали змогу Національному банку скасувати цього року вже понад 30 валютних обмежень, зокрема й для населення. Так, у лютому було дозволено оnline-купівлю іноземної валюти. Також було запроваджено систему інвестування за кордон у межах е-лімітів (сьогодні – до 50 тис. євро/рік для фізичних осіб) без необхідності отримання індивідуальних дозволів чи ліцензій у Національному банку".

У Нацбанку пообіцяли продовжувати валютну лібералізацію "відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов та з урахуванням швидкості ухвалення та імплементації пакету законів, спрямованих на попередження непродуктивного відпливу капіталу з країни, зокрема законопроєкту щодо протидії BEPS – “Про імплементацію Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування”.

валютні обмеження
Національний банк України

Нагадаємо, уряд оновив прогнози щодо курсу долара в Україні. Оптимістичний сценарій: 2020 рік - 24,8 грн за долар, 2021 рік - 23,9 грн, 2022 рік - 24,2 грн. Консервативний прогноз: 2020 рік - близько 27 грн.

Топменеджери українських компаній, щоквартальне опитування яких традиційно провів Нацбанк, прогнозують, що протягом найближчих 12 місяців долар в Україні коштуватиме 27-28 гривень.

Прогнози Міжнародного валютного фонду щодо курсу долара в Україні такі: 2019 рік - 26,75 грн, 2020 рік - 27,72 грн, 2021 рік - 28,70 грн, 2022 рік - 29,67 грн, 2023 рік - 30,64 грн, 2024 рік - 31,61 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції