Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ скасував ліцензію аудиторській компанії через "неправильну" перевірку "ПриватБанку"

Висновки компанії не відображали реального стану банку.

Національний банк України виключив з Реєстру аудиторів банків компанію "Прайсвотерхаускуперс (аудит)".

Відповідне рішення 20 липня прийняло правління НБУ за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

Підставою для такого рішення стала "неправильна" перевірка "ПриватБанку". За даними НБУ, ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" надало недостовірну інформацію щодо фінансово-господарської діяльності "ПриватБанку", зокрема, щодо розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

"Висновки ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" не відображали реальних ризиків роботи ПАТ КБ "ПриватБанк", які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Генпрокуратура відкрила кримінальні справи через доведення "ПриватБанку" до банкрутства. Про це 4 липня на прощальній прес-конференції сказав голова правління нині вже державного "ПриватБанку" Олександр Шлапак, який кілька днів тому заявив про своє звільнення з цієї посади. Про це пише "Економічна правда".

"Сьогодні Генпрокуратура за представленими нами даними відкрила кілька кримінальних справ за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до банкрутства", - уточнив Шлапак.

Хто саме фігурує в кримінальних справах, керівник "ПриватБанку" не сказав. Шлапак повідомив, що 97% кредитного портфеля ще комерційного "ПриватБанку" припадало на пов'язаних осіб. 223 клієнтам видали 198,4 млрд грн. 

Відео Міжнародний аудит показав чималу кількість проблемних кредитів "Приватбанку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції