НБУ скасував прив'язку до офіційного курсу

Національний банк України відмовився від обмежень на готівковому валютному ринку.

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ №408 від 1 грудня.

"З 2 грудня 2008 року на готівковому валютному ринку України вповноважені банки та уповноважені фінансові установи здійснюють операції купівлі та продажу готівкової іноземної валюти без обмежень щодо розміру маржі між курсом покупки і продажу готівкової інвалюти і граничного відхилення курсу покупки та продажу готівкової інвалюти від офіційного курсу", - зазначено у документі.

Крім того, постановою скасована заборона на зміну банками значення курсів по готівкових операціях протягом одного робочого дня.

"Штучні обмеження породжують нестабільність, тому таке рішення НБУ можна привітати. При заборонах, що діяли, я не міг поставити реальний курс покупки, і долар несли не в банк, а валютникам (на чорному ринку)", - прокоментував це рішення скарбник одного з українських банків.

Як повідомлялося, НБУ з 5 листопада істотно посилив обмеження на готівковому валютному ринку, що привело до виникнення дефіциту пропозиції іноземної готівкової валюти з боку банків і до активізації "чорного" ринку: скасування цих обмежень НБУ анонсував ще 27 листопада.

За оперативними даними НБУ, населення України в листопаді купило іноземної валюти на 2 млрд. дол. більше, ніж продало, тоді як у жовтні - на 938,2 млн. доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: