НБУ спрогнозував подальше зміцнення гривні

Керівник НБУ відзначив програму реформ уряду, і запевнив, що в разі росту економіки гривня буде зміцнюватися.

Глава Національного банку України Володимир Стельмах допускає подальше зміцнення курсу гривні по відношенню до основних світових валют у разі подальшого поліпшення економічної ситуації в країні.

"Ви чули про програму реформ (розробленою за ініціативою президента), схвалену на засіданні Кабміну в середу. Це і є база зміцнення і стабілізації гривні", - сказав він.

Також Стельмах заявив, що регулятор позитивно оцінює можливості відновлення фінансової стабільності проблемного банку "Надра".

Зі свого боку, в ході розширеного засідання Кабінету міністрів президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів і Національному банку України забезпечити кредитування пріоритетних проектів по пільгових ставках.

"Домовитися, залежно від можливостей Нацбанку, про значне зниження кредитної ставки для кредитування окремих проектів", - доручив Янукович.

Крім того, за його словами, пріоритетні напрями для кредитування мають бути визначені урядом і керівниками обласних державних адміністрацій.

У свою чергу, глава НБУ відмітив, що фінансування найбільш значущих державних проектів має бути зосереджене в п'яти державних банках.

Також Стельмах повідомив, що Нацбанк вже розробляє заходи по розширенню доступу до кредитних ресурсів.

Між тим, Янукович попросив НБУ і Міністерство аграрної політики забезпечити пільгове кредитування підприємств агропромислового комплексу в період збору врожаю.

"Прошу Вас (президент звернувся до глави НБУ Володимира Стельмаха) і міністра агрополітики України відпрацювати це питання, щоб ми зараз допомогли пільговими кредитами на період збору урожаю", - сказав президент.

Втім, потенціал для зміцнення національної валюти збережеться до кінця 2010 року, стверджують учасники ринку.

Вони не виключають короткочасного порушення балансу між попитом і пропозицією валюти, проте, швидше за все, такі періоди триватимуть не більше однієї або двох тижнів. Нестабільність може бути викликана виведенням інвестицій з українського ринку портфельними інвесторами, які захочуть зафіксувати прибуток.

Читайте також:

Турчинов: Азаров знецінить гривню

Експерти: потенціал для зміцнення гривні збережеться до кінця року

НБУ спрогнозував курс гривні до жовтня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: