НБУ спрогнозував завершеня кризи в Україні

Нацбанк прогнозує, що криза в Україні завершиться не раніше, ніж за два роки. В той же час, наступного року вітчизняна економіка зросте лише на кілька відсотків.

Національний банк спрогнозував, що Україна вийде зі стану фінансово-економічної кризи не раніше кінця 2012 року. В той же час, наступного року, за прогнозом регулятора, українська економіка зросте на 3-4%, а інфляція становитиме 10%.

"На даний момент почалося певне відновлення економічної активності, й за умови проведення збалансованої економічної політики, повністю реальною є стабілізація валютного ринку і зростання ВВП у наступному році на рівні 3-4%", - повідомили в НБУ.

Разом із тим, у Нацбанку зазначили, що про повний вихід із кризи поки не йдеться. "Вийти з кризи - значить повернутися на докризовий рівень. Навіть якщо припустити, що в 2011 і 2012 роках будемо мати економічне зростання на рівні 5-6%, то Україна вийде на докризовий рівень лише наприкінці 2012 року. За умови постійного зростання потрібно щонайменше три роки, щоб Україна дійсно вийшла з кризи ", - відзначено в повідомленні.

Також в Нацбанку впевнені, що зростання цін в Україні наступного року можна втримати на рівні 10%, але тільки за умови реалізації макроекономічної політики відповідно до погодженого урядом і НБУ меморандуму, який підтримується Міжнародним валютним фондом.

"Є можливість втримати інфляцію на рівні 13-14% цього року для того, щоб забезпечити інфляцію в наступному році (навіть при необхідності підвищення цін і тарифів) не більше однозначного числа", - додали в Нацбанку.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що економічна криза в Україні має завершитися 1 березня.

За словами глави уряду, такий процес очікується не лише в Україні, але й у інших країнах світу.

Читайте також:

Тимошенко назвала точну дату завершення кризи

Майже всі українці вважають себе постраждалими від кризи

Європа розчарована тим, що Україна бідна і корумпована

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: