Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ спростив процедуру відкриття банківських рахунків та скасував обов'язковість печаток

Нові рахунки можна відкривати через Інтернет.

Відтепер, від 31 жовтня, українцям стало простіше відкривати рахунки в банках та використовувати свої безготівкові рахунки.

Національний банк скасував обов'язкове використання печаток на документах і дозволив укладати договори про відкриття рахунку в електронній формі. Клієнти, які вже мають рахунки в банку, можуть відкривати нові без особистої присутності, а документи подавати за допомогою телекомунікаційних систем.

"Дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта до публічної пропозиції укладення договору. Надано право клієнтам, які вже мають рахунки в банку, на відкриття наступних рахунків у цьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем. Передбачено відступлення права вимоги за договором банківського вкладу. Запроваджено норми щодо використання під час здійснення операцій за рахунком фізичної особи зразка його підпису або довіреної ним особи, зазначеного в договорі банківського рахунку/договорі банківського вкладу/довіреності або іншому документі, визначеному внутрішніми положеннями банку", - зазначили в НБУ.

Також визначили порядок відкриття та використання поточних рахунків фізосіб, цивільна дієздатність яких обмежена. Узгодили порядок відкриття фізичними особами-підприємцями поточних рахунків фізособам для здійснення деяких видів виплат зарплати та прирівняних до неї платежів. Удосконалили режим функціонування поточних рахунків клієнтів, зокрема, в частині виплат, пов’язаних з відрядженням.

порядок відкриття та ведення рахунків клієнтів банків
Національний банк України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції