НБУ спростував заяву Тимошенко про неконтрольовану емісію

Нацбанк заявив про відсутність будь-якої неконтрольованої і необгрунтованої емісії, відмічаючи, що процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована.

Національний банк спостував інформацію, оголошену Юлією Тимошенко про неконтрольовану емісію коштів регулятором.

"У черговий раз заяви лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко відносно неконтрольованій емісії грошей в Україні, які були поширені в ЗМІ, абсолютно безпідставні, не відповідають дійсності і спрямовані на створення негативних настроїв в суспільстві, що є неприпустимим", - говориться в заяві НБУ.

Так, НБУ заявив про відсутність будь-якої неконтрольованої і необгрунтованої емісії, відмічаючи, що процедура емісії грошей в Україні строго регламентована.

"Підтвердженням того, що випуск в обіг грошей був забезпечений реальним ростом економіки і не провокував інфляційних процесів, являються дані офіційної статистики. Зокрема, приріст споживчих цін в 2010 році склав 9,1%, значно сповільнившись в порівнянні з 2009 роком (12,3%) і 2008 роком (22,3%) ", - відзначається в заяві.

Окрім цього, НБУ підкреслює, що він не має права здійснювати незабезпечену емісію, і це закріплено на законодавчому рівні.

Нагадаємо, раніше Тимошенко заявила, що уряд спільно з Національним банком з початку 2011 року розпочав нову неконтрольовану емісію наявних коштів.

Читайте також:

Уряд Тимошенко виявився рекордсменом у розтратах

Тимошенко: уряд і НБУ увімкнули "станок"

НБУ: в грудні інфляція була найнижчою за 20 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: