НБУ та Тимошенко розподілили гроші між банками

Кабмін затвердив постанову про рефінансування комерційних банків.

В четвер, 29 січня, Кабмін та Нацбанк затвердили спільну постанову щодо механізму та порядку здійснення операцій з рефінансування банків.

Уповноваженим представником Кабінету міністрів в Нацбанку призначили віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова.

Згідно з постановою, у випадку, якщо уповноважений представник буде незгоден з рішенням правління НБУ про надання стабілізаційних кредитів на рефінансування банків, він звертається до уряду, який впродовж 5 днів має прийняти остаточне рішення.

Не потребуватимуть погодження короткотермінові кредити з рефінансування на строк до 14 днів.

Окрім цього питання, Кабмін не братиме участі в інших рішеннях Нацбанку.

Як відомо, закон про державний бюджет на 2009 рік передбачає, що рефінансування комерційних банків здійснюється в порядку, затвердженому НБУ разом із Кабінетом міністрів. Прем'єр Юлія Тимошенко вже повідомила умови рефінансування: зокрема, банківські установи отримуватимуть кошти у разі пролонгації кредитів для агропромислового комплексу.

Останнім часом Тимошенко неодноразово звинувачувала НБУ в "непродуманій політиці", наслідком якої, за її словами, стала різка девальвація гривні, яка сьогодні стримує розвиток різних сфер економіки.

Вона ініціювала відставку голови Національного банку Володимира Стельмаха, втім, прихильники президента заявляють, що рішення парламенту незаконне. Віктор Ющенко подав відповідне подання до Конституційного суду.

Читайте також:

Тимошенко: банки витрачають гроші на купівлю валюти
НБУ: гривню обвалив "Нафтогаз"
Шлапак: Тимошенко рветься до друкарського верстату НБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: