НБУ ускладнив роботу іноземних інвесторів в Україні

Відтепер українська нефінансова компанія, що виступає поручителем при залученні грошей від іноземців повинна одержувати індивідуальну валютну ліцензію Нацбанку.

Іноземним інвесторам буде складніше вкладати гроші в українські компанії - тепер для виплати коштів кредитору поручитель повинен мати індивідуальну ліцензію Нацбанку.

Національний банк роз'яснив українським компаніям нові правила отримання індивідуальних валютних ліцензій при настанні дефолтів, пише "Коммерсант-Украина".

15 листопада регулятор розіслав банкам лист № 13-210/5939-20044, в якому повідомив, що тепер українська нефінансова компанія, що виступає поручителем при залученні грошей від нерезидента, для виконання своїх зобов'язань повинна одержувати індивідуальну валютну ліцензію НБУ.

Норма поширюється не тільки на майбутні кредити українських підприємств, але і на вже залучені кошти, так як вона регулює не договір, а виплату.

При цьому, згідно з постановою НБУ № 266, регулює видачу ліцензій, індивідуальна ліцензія діє лише протягом 90 днів, відповідно, її не можна буде отримати на майбутнє, а тільки при настанні терміну виплати коштів.

Рішення про видачу ліцензії може розглядатися до 44 днів, а для її отримання також необхідні дозволу МВС та СБУ.

Фінансових компаній і банків нововведення не стосується.

У департаменті валютного регулювання НБУ відмовилися від коментарів. А в юридичному департаменті заявили, що не бачать проблем з отриманням компаніями додаткових ліцензій.

Вимога НБУ може серйозно похитнути позиції українських компаній на міжнародних ринках капіталу, впевнені експерти.

Як повідомлялося, чистий приріст прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну у січні-вересні 2010 року склав 2,547 млрд. доларів, що на 14,3% менше цього показника за аналогічний період 2009 року.

Читайте також:

Інвестори не вірять в Україну

МВФ незадоволений українською інфляцією

НБУ не бачить скорочення іноземних інвестицій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: