НБУ ускладнив видачу валютних кредитів

Національний банк підвищує коефіцієнт резервування за валютними кредитами для позичальників, які не мають джерел надходження іноземної валюти, до 50-100%.


НБУ зобов'язує банки резервувати відповідні суми за новими кредитами на окремому рахунку в Нацбанку.

Таке рішення закріплене постановою НБУ, яка набуває чинності з 28 грудня 2008 року.

У супровідному листі до постанови наголошується, що НБУ вніс зміни в порядок формування резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями: відповідні коефіцієнти резервування за валютними кредитними операціями переглянуті, щоб не допустити зростання кредитних ризиків банків.

Згідно з документом, за валютними кредитами для безвалютних позичальників встановлюються коефіцієнти резервування на рівні: за категорією операції "стандартна" - 50%, а за всіма рештами категоріями - 100%. Раніше відповідні коефіцієнти резервування для таких позичальників були встановлені по категорії "стандартна" на рівні 2%; "під контролем" - 10%; "субстандартна" - 40%; "сумнівна" - 80%; "безнадійна" - 100%.

Для позичальників, що мають джерела надходження валюти, такі коефіцієнти збережені на рівні - 2%, 7%, 25%, 60% і 100% відповідно.

У постанові також вказується, що за кредитними операціями, які вступили в силу після прийняття постанови, в інвалюті з позичальниками без джерел валютних надходжень банки зобов'язані формувати резерв з коефіцієнтами на колишньому рівні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: