НБУ не дасть гривні падати

Національний банк вважає прийнятним нинішній курс гривні і буде утримувати національну валюту в межах 7,7-8 гривень за долар.


Національний банк має намір утримувати курс гривні в діапазоні 7,7-8 гривень за долар у січні-березні цього року.

Про це повідомив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький.

Крім того, Нацбанк планує продовжувати антиінфляційну монетарну політику, щоб протидіяти "ерозії споживчого попиту й поновити попит бізнесу до капіталовкладень".

Цінова стабілізація, за словами Литвицького, впливатиме якнайкраще на поновлення кредитної активності для інвестування.

"Нацбанк повинен не стільки розширювати горизонт номінального ослаблення курсу, скільки посилити політику монетарної протидії інфляції", – заявляє керівник групи радників глави Нацбанку.

Водночас, за його словами, НБУ не повинен жорстко втримувати курс на тлі погіршення бюджетного й платіжного балансів.

Нагадаємо, вчора Юлія Тимошенко заявила, що обґрунтованим є курс в межах 6-6,5 грн/дол. За словами Тимошенко, для нинішнього курсу гривні в Україні немає "ні фінансової, ні економічної основи". Прем'єр зазначила, що вважає недопустимим таке падіння національної валюти.

Юлія Тимошенко звинувачує керівництво НБУ в неправильній курсовій політиці і завищеній вартості долара. Сьогодні прем’єр повідомила, що її фракція вже зібрала 150 депутатських голосів, необхідних для проведення позачергової сесії ВР, на якій планується розглянути питання про відставку голови Нацбанку Володимира Стельмаха і його заступника Олександра Шаповалова.

Сьогодні на міжбанку за долар давали 7,84-7,865 грн., за євро - 10,189-10,2275 грн. Офіційний курс на сьогодні 7,70 грн/дол. та 9,9407 грн/євро.

Читайте також:
Долар має коштувати 6 гривень - Тимошенко
Долар знову впав на міжбанку
Тимошенко позачергово збирає Раду, щоб звільнити Стельмаха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: