НБУ: в Україну прийшло багато валюти, тому гривня не впаде

Нацбанк відзначив, що завдяки перевищенню суми припливу валюти в Україну над сумою її відтоку за кордон, курс гривні буде стабільним.

Національний банк повідомив про перевищення обсягу припливу іноземної валюти в Україну над відтоком із початку листопада. На переконання НБУ , така ситуація позитивно вплине на курс гривні.

"З початку листопада обсяг надходжень у країну іноземної валюти перевищує її переведення за кордон на користь нерезидентів", - повідомили в Нацбанку. Разом із тим, точних даних регулятор не навів.

Перевищення обсягу припливу валюти над відтоком, за даними НБУ, сприяло мінімізації його валютних інтервенцій, а також стабілізації курсової динаміки.

Зокрема, з початку листопада гривня на міжбанківському валютному ринку зміцнилася стосовно долара на 0,1%, до 8,0837 грн за долар. На готівковому ринку за операціями продажу середній курс практично не змінився - 8,1584 грн за долар.

НБУ також наголосив на скороченні обсягу заявок від фізосіб-позичальників на участь в аукціонах із продажу валюти.

З початку листопада НБУ провів 6 таких аукціонів, у ході яких продав 71,7 мільйона доларів, 1,7 мільйона швейцарських франків та 0,3 мільйона євро.

Офіційний курс гривні до долара з початку листопада зміцнився на 0,12%, до 7,99 грн за долар. Курс гривні до євро і російського рубля знизився на  0,38%, до 11,8755 грн за євро, та на 1,95%, до 2,7795 грн за 10 рублів відповідно.

Нагадаємо, у п'ятницю, 20 листопада, курс гривні суттєво зміцнився на міжбанківському валютному ринку. Торги на міжбанку завершилися в діапазоні 8,05-8,10 грн за долар.

Разом із тим, на думку багатьох експертів, українська валюта може впасти щонайменше на 20% через проблеми української економіки, причому падіння може статися в будь-який момент.

Читайте також:

Експерти: гривня впаде ще на 20%

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Українці зберігають свої заощадження в євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: