НБУ виділив мільярд гривень на добудову житла

Проте київські довгобуди зі списку виключені.

Міністерство регіонального розвитку і будівництва домовилося з Національним банком про виділення 1 млрд. грн. на добудову житлових об'єктів із ступенем готовності понад 70.

Про це повідомила прес-секретар міністра регіонального розвитку і будівництва Надія Петруняк, підтвердивши, що НБУ вже перерахував "Ощадбанку" 50 млн. грн., а інші 950 мільйонів очікуються не раніше 18 червня.

"Всього для фінансування добудови 450 об'єктів необхідно 7,5 млрд. грн. Цей один мільярд буде направлено на завершення будівельних робіт на об'єктах із ступенем готовності понад 80-85%", - відзначила Петруняк.

За словами заступника міністра, з 450 об'єктів відібрано 121 об'єкт для участі в конкурсі з елементами аукціону на право отримання кредитів. З цього переліку виключені об'єкти в Києві і Київській області.

"Список відібраних об'єктів буде затверджений комісією міністерства 16 червня. Тоді ж затвердять порядок і умови конкурсу", - сказала Петруняк. Перевагу матимуть позичальники, здатні узяти кредит в "Ощадбанку". Ще в початку червня після наради у президента Віктора Ющенка "Ощадбанк" дав згоду на викуп облігацій ДІУ на суму 30 млн. грн.

В "Ощадбанку" в свою чергу повідомили, що кошти, перераховані ним Нацбанком, не мають відношення до облігацій ДІУ, але банк готовий їх викупляти. "Об'єм покупки облігацій ДІУ залежатиме від об'єму пропозиції і їх ліквідності", - сказало джерело.

Співбесідник підкреслив, що "Ощадбанк" надалі готовий купувати облігації ДІУ під рефінансування НБУ і видавати іпотечні кредити. За його словами, раніше в установі не цікавилися покупкою іпотечних облігацій, оскільки "чекали підтвердження готовності рефінансування з боку НБУ".

В той же час, експерти сумніваються у тому, що Київ зможе добудувати об'єкти власними силами.

"Якщо Мінрегіонбуд" направить основні кошти в регіони, це дозволить створити там додаткові робочі місця і уникнути відтоку робочого ресурсу в столицю. Але щоб поставити галузь на ноги і завершити добудову об'єктів доступного житла, необхідно вкласти не менше 14 млрд. грн., - упевнений віце-президент Міжнародної федерації агентів нерухомості 'ФІБСІ-Україна' Олександр Бондаренко.

Він вважає, що добудова в столиці буде припинена на невизначений термін.

Читайте також:

Українським боржникам радять просити кредитних канікул

Ющенко вимагає передати "Експоцентр" Черновецькому

Куди вкладати гроші під час кризи: поради Forbes

НБУ погіршив дані про збитки банків
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: