НБУ відклав рішення про зниження в три рази верхньої межі готівкових розрахунків

Раніше Нацбанк пропонував знизити граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб до 50 тис. грн.

У серпні Нацбанк оприлюднив для громадського обговорення проект рішення, яким пропонував встановити граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб у розмірі 50 тис. грн, що в три рази нижче діючої норми. Обговорення проводилося до 5 вересня.

Національний банк України відклав своє рішення. Про це в коментарі УНІАН повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький.

"Питання відкладено. Будуть пропозиції про зміни до законодавства, оскільки цей захід має бути комплексним. Головне - контроль цих лімітів. Потрібно розуміти, що зміни працюють лише тоді, коли вони кимось контролюються", - сказав він.

За словами Шацького, фахівці юридичного департаменту та департаменту грошового обігу НБУ провели аналіз і дійшли висновку, що для встановлення такого контролю потрібні зміни до законодавства.

"Це обмеження не працює, тому що ментальність українців така, що вони знаходять способи його обійти. Тому потрібно розробити контролюючі механізми", - додав представник НБУ.

Нагадаємо, у вересні Національний банк України ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 15 з 15,5%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: