НБУ відкрив таємницю стримування інфляції в Україні

В Нацбанку впевнені, що інфляцію вдалося стримати завдяки зростання ціни на газ і тарифів у житлово-комунальному господарстві.

Нерівномірне зростання ціни на газ і тарифів у ЖКГ стримує інфляцію в Україні, говориться в аналізі інфляції Національного банку України за листопад.

За даними НБУ, незважаючи на підвищення цін на газ для підприємств теплокомуненерго в серпні на 50%, зростання цін на опалення і гарячу воду з початку опалювального сезону становило лише 1,9% (очікуване зростання тарифів - 25%).

"Місцеві органи влади утрималися від чергового підвищення тарифів на ЖКП..., внаслідок чого внесок зміни адміністративно регульованих цін і тарифів (до індексу споживчих цін (ІСЦ) – ред.) був на низькому рівні (0,1 п.п.)", - говориться в повідомленні.

Нацбанк констатує, що в листопаді продовжилося уповільнення зростання ІСЦ як у місячному, так і в річному вимірюванні (у листопаді 0,3% і 9,2%, відповідно, порівняно з 0,6% і 10,2% у жовтні).

За даними НБУ, основним чинником зменшення темпів зростання ІСЦ є здешевлення сирих продуктів (на 0,6% за місяць, внесок у зміну ІСЦ "-"0,2 п.п.). Цей ефект став результатом цінової корекції на окремих продовольчих ринках після стрімкого зростання у вересні та застосування адміністративного впливу для обмеження зростання цін.

Нагадаємо, в листопаді 2010 року споживчі ціни в Україні зросли на 0,3% до жовтня, коли їх зростання становило 0,5%.

В свою чергу, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в проекті держбюджету-2011 рівень  інфляції запланований на рівні 9%.

Читайте також:

У 2011 році інфляція становитиме 8,9%

В НБУ назвали листопадову інфляцію "історичним мінімумом"

Опубліковано проект держбюджету на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: