НБУ відпустить гривню у плавання

Курс гривні незабаром буде плаваючим, "але все-таки з елементами управління", заявив заступник голови НБУ.

"Нацбанк своїми інтервенціями, своєю монетарною політикою впливатиме на курс також. Це не означає, що буде тотально вільний курс, ми не знімаємо з себе відповідальність за стабільність національної валюти. Але ми давно попереджали банки і бізнес. І я сам неодноразово говорив: готуйтеся до більшої волатильності курсу, тому що в світі назрівала криза. Я не міг цього говорити відкрито, а говорив саме про більшу волатильність курсу", - сказав заступник голови Нацбанку Олександр Савченко.

Савченко висловив сподівання, що стабільність курсу залишиться головною складовою дій НБУ, і що він "не допустить безмежного коливання".

"Все-таки великі коливання шкідливі для економіки, і тому центральні банки всіх країн світу намагаються ці коливання зробити якомога меншими і прогнозованими", - додав він.

Також він зазначив, що Нацбанк може погасити всі зовнішні заборгованості лише золотовалютними резервами. Відповідаючи на запитання, чи загрожує Україні дефолт українських банків, він сказав: "Дефолт нам не загрожує. Тому що запозичення українського уряду просто сміхотворні по відношенню до ВВП. Трохи більше 10% ВВП. Напевно, найменші у світі".

Що ж до обмеження на дострокове розірвання щодо депозитних договорів можуть бути зняті тільки тоді, коли закінчиться фінансова криза у США, в Європі і, відповідно, в Україні. На його переконання, це цілком можливо вже в поточному році, "оскільки ми чекаємо на закінчення фінансової кризи в США наступного місяця і, можливо, стабілізація досить швидко відбудеться в Україні".

Савченко також додав, що фінансовій стабілізації також посприяє кредит МВФ.

"Тоді у нас взагалі всі позиції будуть закриті. Не тільки щодо боргів уряду, але і щодо боргів державних корпорацій. Таких як "Нафтогаз", "Укрзалізниця". До речі, вони і самі обслуговують ці кредити, поки що без проблем. І також щодо комерційного сектору, щодо банківського сектору. Тобто, у нас буде достатньо золотовалютних резервів, щоб розрахуватися зі всіх поточних зобов'язань України державного сектору, приватного сектору. На цей і наступний рік", - сказав заступник голови Нацбанку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: