НБУ випустить монету пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу майже за тисячу гривень

Монету введуть в обіг із 12 травня.

Цього четверга, 12 травня, Національний банк України введе в обіг монету "Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу". Її тираж – дві тисячі штук, а номінал – 10 грн. Враховуючи, що виконана вона зі срібла проби Ag 925, то номінальна варість становитиме 953 грн.

"18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної Батьківщини – Криму. Їх примусове виселення, обмеження засобів до існування призвело до загибелі близько половини відселених. Національний банк України уводить в обіг пам'ятну монету за участю Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Монету виготовлено з використанням технології патинування", – ідеться в повідомленні НБУ.

На аверсі монети розміщено композицію: на дзеркальному тлі – карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу. На реверсі монети також зображено стилізовану композицію: депортована кримськотатарська сім'я за колючим дротом у вагоні.

Монета пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Національний банк України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: