НБУ блискавично ліквідував невеликий банк

У фінустанові відмивали гроші – документи передадуть правоохоронцям.

Національний банк України відкликав ліцензію та ліквідував невеликий комерційний "КСГ Банк".

Таке рішення регулятор ухвалив учора, 30 серпня, через "систематичні порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу".

До цього НБУ не визнавав банк неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не вводив туди тимчасову адміністрацію.

У Нацбанку пояснили, що під час останньої перевірки виявили в "КСГ Банк" "схеми, пов'язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. У цих операціях були задіяні юридичні особи, фізичні особи-підприємці та кредитні спілки. Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізичних осіб та подальше переведення коштів у готівку. За наявною в банку інформацією щодо фінансового стану, ці клієнти були неспроможні здійснювати фінансові операції в таких обсягах. Крім того, виявлено низку осіб, паспорти яких значаться як втрачені, або за серією та номером паспорта значиться інша особа".

У документах було вказано, що фізособи делегували свої права щодо розпорядження рахунком одному клієнту-фізособі. На нього в банку випустили понад 500 додаткових платіжних карток. А ось у правоохоронців значиться, що паспорт цієї людини – викрадений.

НБУ передасть докази незаконної діяльності в "КСГ Банку" правоохоронцям.

"Ліквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку, зважаючи на обмежену кількість клієнтів та незначні обсяги активів. Загальна кількість вкладників-фізосіб банку становить приблизно 1200 осіб, близько 95% з яких отримують свої вклади в повному обсязі", – уточнили в НБУ.

Основні акціонери банку – Сергій і Ксенія Касьянови (по 33,46%) та Олександр Шепелев (16,39%).

На сайті "КСГ Банку" в новині за вчора вказано, що фінустанова відкрила нове відділення у Львові. А вже в сьогоднішньому повідомленні зазначено, що "через технічні причини KSG BANK тимчасово не працює".

Нагадаємо, третина українських банків працюють зі збитками.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: