НБУ висловив свою позицію щодо позову "ПриватБанку" у Високому суді Лондона

Дата публікації
Перегляди
1409
Поділитись:
WhatsApp
Viber
НБУ висловив свою позицію щодо позову "ПриватБанку" у Високому суді Лондона

Фото: УНІАН

Позов стосується колишніх акціонерів фінустанови.

Національний банк України підтримує дії "ПриватБанку", який подав позов до Високого суду Лондона проти колишніх акціонерів фінустанови.

"Цей позов спрямований на захист інтересів банку та відшкодування коштів вкладників, незаконно виведених з "ПриватБанку" до входження держави до його капіталу. Позов знаменує значний прогрес для банку, який опинився на межі неплатоспроможності у грудні 2016 року та має спадок поганих банківських практик, та покликаний повернути прибутковість банку. Позов – гарна новина для платників податків в Україні та української економіки. Національний банк впевнений, що Високий суд Лондону розглядатиме справу справедливо, неупереджено та прозоро", - ідеться в повідомленні регулятора.

Нагадаємо, 19 грудня Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, йдеться у повідомленні на сайті банку.

Відповідне рішення суд у Лондоні ухвалив у рамках судового процесу "ПриватБанку" проти своїх колишніх власників. Націоналізований банк звинувачує Коломойського та Боголюбова у тому, що вони вивели з фінустанови майже 2 млрд доларів.

Рішення Високого суду Лондона щодо арешту стосується активів бізнесменів на суму понад 2,5 млрд доларів, у тому числі шістьох компаній, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Бізнесмен Ігор Коломойський прокоментував рішення суду щодо арешту його активів і активів його компаньйона Геннадія Боголюбова.

"Це тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді", - сказав він у коментарі ТСН.ua.

Раніше ЗМІ повідомляли, що перед націоналізацією з "ПриватБанку" на фірми-бульбашки начебто було виведено 110 млрд гривень. Ігор Коломойський у відповідь на це заявляв, що ці гроші з банку не йшли.

"У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку", - казав він у коментарі ТСН.uа.

Коломойський зазначив, що ці операції проходили під повним контролем і "чутливим керівництвом" заступниці голови НБУ Катерини Рожкової.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1409
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація