НБУ визначив вартість гривні на найближчий час

У НБУ вирішили утримувати курс гривні на рівні 8грн/долар до квітня поточного року. Надалі експерти прогнозувати не беруться.

Керівник групи радників Нацбанку Валерій Литвицький назвав курс 8 гривень за долар "еквілібіріумом", біля котрого НБУ буде намагатися утримати курс у І кварталі поточного року (тобто до квітня місяця).

За словами Литвицького, наразі НБУ не може дати прогноз щодо "позначки курсової рівноваги" на другий квартал, тому що "невідомо, який буде бюджет, і що буде з платіжним балансом".

23 лютого Нацбанк купив на міжбанківському валютному ринку 39 млн доларів.

"Ми купили 38,97 млн дол. Тобто, за курсом 7,98 грн/дол. Ми дали банкам близько 300 млн грн. ліквідності. І повернули валютні резерви на рівень 24 млрд дол., який вважаємо комфортним", - повідомив Литвицький.

Він наголосив, що вихід НБУ на міжбанк дозволив уникнути надмірного зміцнення гривні.

"Ми і надалі будемо реагувати, якщо будемо спостерігати відхилення від нашого орієнтиру - 8 грн/дол. більше ніж на 1-2 копійки", - пообіцяв Литвицький.

Національний банк встановив офіційні курси валют на 24 лютого на рівні 7,99 грн за долар і 10,84802 грн за євро. 24 лютого в обмінниках комерційних банків трохи підвищився курс долара. На міжбанку ж американська валюта залишилася в цілому стабільною - торги відкрилися в діапазоні 7,9750-7,9860 грн за долар.

Читайте також:

Українці перестали купувати долари

Виробництво однієї української копійки коштує два центи

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Fitch прогнозує інфляцію в Україні на рівні 13%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: