Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ визнав українську "дочку" російського ВТБ неплатоспроможною

Це рішення жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України.

Український "ВТБ Банк", який є "дочкою" російського банку "ВТБ", визнано неплатоспроможним.

Відповідні рішення 27 листопада ухвалило правління Національного банку України.

У відомстві зазначили, що за два тижні до цього "ВТБ Банк" було віднесено до категорії проблемних через зниження обсягу ліквідності та подальшим погіршенням фінансового стану. Тоді ж НБУ встановив для банку термін, під час якого він мав вжити заходів для поліпшення ситуації.

"Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників АТ "ВТБ Банк" для запобігання неплатоспроможності, а також відсутність вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку, та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “ВТБ БАНК” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку України, сьогодні Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення АТ "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних", - йдеться у повідомленні НБУ.

Регулятор зазначає, що 97% вкладників "ВТБ Банку" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Інші клієнти отримають вклади у межах суми, гарантованої Фондом. Загалом вкладникам виплатять суму в обсязі 942,7 млн грн.

Нацбанк запевняє, що віднесення "ВТБ Банку" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України. Частка української "дочки" ВТБ становить лише 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

"На сьогодні ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування", - заявляє НБУ.

Нагадаємо, від 15 березня 2017 року президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, тобто наклав санкції на один рік для для публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Санкції стосуються запобігання виведення капіталу за кордон України. Зокрема, забороняються будь-які операції на користь материнських банків, як надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, розміщення рахунків на коррахунках і т. п. Також вводиться заборона на виплату дивідендів, відсотків.

"Сбербанк" назвав це рішення дискримінаційним і політично мотивованим. 28 березня російський "Сбербанк" оголосив про продаж всіх акцій українського дочірнього банку.

Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку". Це рішення було ухвалено у зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Рішенням суду від 5 вересня "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку" заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

ВідеоПАТ «ВТБ БАНК» наважився на маніпулювання ринком з метою зменшення ціни викупу своїх акцій

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції