НБУ ввімкнув "зелене світло" достроковому погашенню кредитів

Нацбанк вже місяць продає долари за пільговим курсом, але тільки зараз ними зможуть скористатися ті, хто хоче погасити позику достроково.

Нацбанк нарешті почав продавати долари за пільговим курсом для дострокового погашення кредитів. Задля цього регулятор провів черговий валютний аукціон. Ціна "зеленого" залишається незмінною - 7,80. НБУ обіцяє не зупинятися, якщо буде попит. Бо вірить, що МВФ таки дасть Україні другий транш кредиту.

Позичальники чекали на це чи не півроку. Відтоді, як долар заходився стрімко набирати вагу. Місяць тому Нацбанк таки почав продавати "зелені" за пільговим курсом - 7,80. Але тільки з цього тижня ними зможуть скористатися ті, хто хоче погасити позику достроково.

Віталій, позичальник, каже - неодмінно скористається можливістю. Бо завжди намагався сплачувати більше мінімального внеску. Тепер такі як він можуть подати заявку на купівлю до п'ятдесяти тисяч доларів за пільговим курсом. Хоча перші запити значно скромніші, кажуть банкіри.

Втім, багато заощадити у позичальників нажаль не вийде. Бо ринковий курс "зеленого" на диво стабільний. На цьому тижні вище за 8,35 він ще не підіймався.

І в цьому, так би мовити, винні ті ж самі валютні аукціони, які певною мірою збивають попит на американську валюту. Крім того, Нацбанк знову почав активно викидати долари на ринок. Інтервенції іноді сягають ста мільйонів на добу.

"Такими темпами, як зараз, Національний банк зможе проводити інтервенції лише за умови, що впродовж наступного місяця він таки отримає транш від міжнародного валютного фонду", - вважає економіст Олександр Жолудь.

Якщо НБУ для підтримки гривні своїх резервів не жалкує, - напевне переконаний, що новий кредит у нього у кишені. Бо зараз засіки в нього аж ніяк не переповнені. А наступний аукціон вже у п'ятницю. Цілком можливо, що на ньому для дострокового погашення кредитів продаватимуть і євро. Хоча - невідомо. Попит слабкий, бо кредитів у євровалюті - небагато.

ВідеоНацбанк зробив крок назустріч позичальникам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: