НБУ вперше за останні тижні не проводив валютні інтервенції й пообіцяв прибуття готівкових доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В офіційних курсах долар і євро трохи здешевшали.

У вівторок, 24 березня, Національний банк України вперше за останні тижні не проводив інтервенції з продажу валюти - бо ринок трохи заспокоївся.

"Міжбанківський ринок балансувався без нашої участі. Котирування перебували переважно в діапазоні 27,7-28 грн за долар США", - зазначив регулятор.

У НБУ також повідомили, що "найближчими днями банки зможуть поповнити свої каси готівковим доларом. Партія банкнот має незабаром надійти до України, після чого Національний банк проведе чергову операцію з обміну готівкової валюти на безготівкову. Зберігаємо віру в позитивні новини – як поступове приборкання коронавірусу в світі, так і укладення нової програми з МВФ, яка буде сигналом про продовження реформ в Україні".

Підсумки дня на валютному ринку! Сьогодні знову є непогані новини. Вперше за останні декілька тижнів Національному...

Опубліковано Національний банк України Вівторок, 24 березня 2020 р.

У курсах Нацбанку на 25 березня основна валюта подешевшає. Долар США здешевшав на 34 копійки і коштуватиме 27,77 грн. Євро здешевшає на 14 копійок і коштуватиме 30,10 грн.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції