НБУ вважає, що діяв правильно

Розширення рефінансування банків у кризовий період було виправданим кроком Національного банку на тлі відтоку депозитів.


Таку думку висловила директор департаменту монетарної політики НБУ Наталія Гребенник.

"Кризова ситуація вимагала швидшої реакції, тому що був відтік коштів юридичних та фізичних осіб в банківській системі. Кредити не повертаються, а гроші забирають - що потрібно було робити банкам і Нацбанку?", - сказала вона.

При цьому директор департаменту монетарної політики підкреслила, що всі українські банки мають рівний доступ до ресурсів рефінансування НБУ.

Водночас радник прем'єр-міністра, екс-глава НБУ Сергій Тігіпко вважає, що Національному банку слід підвищити прозорість операцій з рефінансування банків, перейшовши до щоденного режиму оприлюднення даних про об'єми таких кредитів і про банки-позичальники.

"Потрібно змінити порядок рефінансування комерційних банків. На банки потрібно визначати ліміти і давати тільки необхідну ліквідність, тоді коли вона їм необхідна... Нічого страшного не буде, якщо ми показуватимемо, як, які банки і скільки купили валюти в кожний з днів, і які банки отримали яке рефінансування", - сказав він.

За словами Тігіпка, ці дані повинні бути оприлюднені на сайті Нацбанку.

Радник прем'єр-міністра вважає, що саме значні об'єми рефінансування спровокували прискорення девальвації гривні в грудні: підвищення контролю за рефінансуванням може стабілізувати курс гривні в короткі терміни.

"Не було б гривні - не було б таких заявок і цін", - сказав фінансист.

При цьому, за словами Тігіпка, з урахуванням поліпшення ситуації з платіжним балансом реалістичним значенням курсу є рівень 6,5- 6,7 грн/дол. "Експортери при 6,5 грн/дол - абсолютно конкурентноздатні", - підкреслив він.

За його словами, на перспективи платіжного балансу країни мають сприятливий вплив плани іноземних банків по рефінансуванню своїх "дочок" в Україні, а також дуже швидке скорочення об'ємів імпорту.

Екс-глава Нацбанку, також підкреслив важливість регулярного спілкування центрального банку з керівниками комерційних банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: