НБУ не відмовиться від обмежень до повної стабілізації (відео)

Постанова НБУ про обмеження на дострокове вилучення депозитів і курсові коливання на валютному ринку діятиме стільки, скільки це буде потрібно.

Більше - в сюжеті ТСН.

Про це сьогодні повідомив голова правління НБУ Володимир Стельмах. "Постанова буде діяти стільки, скільки це буде потрібно, до стабілізації ситуації", - зазначив Стельмах.

Протягом останніх двох тижнів вкладники українських банків зняли з рахунків 6,2 млрд. гривень - 2,7% від суми термінових банківських вкладів.

Щоб взяти ситуацію під контроль, нацбанк обмежив активні операції банків, заборонив дострокове виконання договорів з внесків і ввів 5-відсотковий коридор коливань курсу на готівковому ринку.

Про це сказано в постанові НБУ №319, передає Reuters.

Обмеження вводяться "з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи".

"З 13 жовтня 2008 р. (банки) зобов'язані обмежити здійснення активних операцій в об'ємах, досягнутих кожним з них на цю дату", - вказано в постанові.

Обмеження не торкається вкладів у державні облігації, депозитні сертифікати НБУ і операцій на міжбанківському ринку.

НБУ також наказав банкам уникати повернення коштів раніше термінів, позначених у договорах з контрагентами.

"Виконувати зобов'язання зі всіх видів договорів із залучення коштів у будь-якій валюті тільки у разі настання терміну завершення зобов'язань", - вказав НБУ. У разі завершення терміну гроші повинні повертатися негайно.

НБУ також обмежив маржу між курсом купівлі і продажу наявної валюти у розмірі 5%.

НБУ попередив, що каратиме за купівлю валюти на імпорт, який не завозиться на територію України, а також у разі авансових платежів за імпорт, окрім критичного.

В той же час, НБУ дозволив банкам здійснювати власні операції з купівлі іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції, якщо у банку є зобов'язання, термін виконання по яких наступив.

НБУ також відмінив 20-відсоткове обов'язкове резервування коштів у іноземній валюті, залученій банками на короткий термін.

ВідеоНБУ вирішив діяти жорстко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: