Перейти до змісту
НБУ взяв під особливий контроль два крупних банки

НБУ взяв під особливий контроль два крупних банки

Національний банк України ввів тимчасову адміністрацію в "Укрпромбанк" і банк "Надра".

Національний банк України (НБУ) з 21 січня ввів тимчасову адміністрацію в Укрпромбанк (Київ), повідомив виконуючий обов'язки голови Нацбанку Анатолій Шаповалов.

"Ввели тимчасову адміністрацію в "Укрпромбанк". Головою тимчасової адміністрації призначений Майданюк Олександр", - сказав він у середу.

За його словами, також введений мораторій на задоволення вимог кредиторів Укрпромбанка строком на шість місяців.

ТОВ "Укрпромбанк" засноване в 1989 році. Найбільшими учасниками банку на 1 жовтня 2008 року є ТОВ "АВС" (34%), ТОВ "КБ "Нафтовий" (32%), ТОВ "Укрпромсервіс" (34%).

За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2008 року за розміром загальних активів Укрпромбанк займав 15-е місце (14,646 млрд грн) серед 181 діючого в країні банку: об'єм засобів, розміщених юридичними особами в банку на цю дату, складав 2,527 млрд грн, фізичними - 7,992 млрд грн.

Учасники ринку нафтопродуктів в кінці осені цього року повідомляли про нібито переговори, що ведуться, між власниками "Укрпромбанку" і "Приватбанку" про можливу купівлю-продаж активів. У той же час офіційна інформація із цього приводу відсутня.

НБУ призначив куратора в банк "Надра" (Київ), проте утримується від введення тимчасової адміністрації в цій кредитно-фінансовій установі, повідомив виконуючий обов'язки голови Нацбанку Анатолій Шаповалів.

"Тимчасову адміністрацію в банк "Надра" Нацбанк не вводив, але призначив куратора для здійснення контролю", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

За його словами, куратором банку призначений начальник управління НБУ в Житомирській області Андрій Швец.

За даними уряду України, банк "Надра" є одним з найбільших одержувачів підтримки з боку Нацбанку. Прем'єр-міністра України Юлія Тимошенко в грудні 2008 року заявила, що банк привернув рефінансування Нацбанку у розмірі 7,1 млрд. грн. і направив велику частину цих засобів на покупку валюти, що стало одним з чинників прискорення девальвації гривні.

За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2008 року його найбільшими акціонерами були Novartik Trading Limited (60,9967%) і Manmade Enterprises Limited (обидва - Кіпр, 30,7406%). Згідно з даними агентства Fitch, до початку квітня 2007 року основними акціонерами банку були Вадим П'ятов, Сергій Лагур, Тімотеуш Флейшар і Ігор Гиленко.

На початку листопада 2008 року Group DF, що належить Дмитру Фірташу, заявила про намір придбати контрольний пакет акцій цієї кредитно-фінансової установи. Операція може бути завершена в травні 2009 року.

Банк "Надра" заснований в 1993 році. За даними Нацбанку України, до 1 жовтня 2008 року за розміром загальних активів (26,186 млрд грн) банк займав 7-е місце серед 181 діючого в країні банку.

Читайте також:

Як позичити гроші і отримати їх назад?

Чверть українців не повертає кредити

Банкам довіряє 1% українців

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин