НБУ заборонить банкам "гратися" з курсом долара

Банкам заборонять встановлювати різні курси валют у різних обмінних пунктах і змінювати курс протягом доби.

Правління Нацбанку прийняло постанову, яка зобов'язує банки встановлювати у всіх своїх відділеннях і обмінних пунктах єдині курси іноземних валют. Різниця між покупкою і продажем всіх видів валюти не повинна перевищувати 2%, а курс зобов'язаний залишатися незмінним протягом дня. Документ набере чинності через 10 днів після реєстрації в Міністерстві юстиції, яке зараз вивчає постанову.

Практику, що діє зараз, - встановлювати різні курси валют у різних обмінних пунктах - банкіри називають виправданою. "Є регіони – "донори", а є регіони – "споживачі" валюти. До "донорів" більше відносяться східні області, а в західних регіонах дешевша покупка і продаж, - пояснює директор з розвитку корпоративного сектора і філіальної мережі "Промінвестбанку" Владислав Кравець. – Від цього залежить курсоутворення, що варто враховувати і Нацбанку. Тому ми на різні регіони даємо зазор у курсах".

При цьому банкіри радять Нацбанку ввести обмеження, які повинні знизити паніку серед населення. "Ми запропонували це робочій групі по валютному регулюванню, яка була сформована за підсумками відкритого засідання правління Нацбанку за участю банкірів і президента 20 серпня, - розповів один з банкірів. - Адже коли курс мінявся три рази на день, люди, побачивши зміни в кіосках по дорозі на роботу і з неї, наступного дня ставали в чергу за валютою". Тому банкіри сподіваються на позитивний психологічний ефект від ініціативи НБУ. "Єдиний курс заспокоїть людей, і вони більше не бігатимуть від кіоску до кіоску у пошуках дешевої валюти", – упевнений голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

В разі обмеження продажу 2-відсотковою маржею банки знизять свої доходи, але не понесуть курсових втрат. "При маржі в 2% ми вписуємося у витрати на покупку валюти і операційні витрати", – відзначає Гриджук. Мінусом нової схеми буде лише те, що у випадках раптових змін тренда руху курсу на міжбанку можлива поява "мінял" біля кіосків.

"Якщо на міжбанку курс помінявся, а в банку немає можливості це відобразити на готівковому курсі, то банк працюватиме тільки в один бік: або тільки продавати, або тільки купувати по курсу на табличці, - пояснює заступник голови правління одного з великих банків. – А попит або пропозицію валюти хтось повинен буде погашати".

Читайте також:

Долар припинив дорожчати на міжбанку

Заступник міністра фінансів: долар обвалиться до 5 гривень

Валовий зовнішній борг України перевищив 100 млрд доларів

Експерт: цього року гривня продовжить падіння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: