НБУ заборонить дострокове зняття депозитів

Головний регулятор зазначає, що збільшення обсягів банківського кредитування залежить в першу чергу від наявності у банків вільних кредитних ресурсів.

Національний банк України розглядає законодавчу можливість повністю заборонити дострокове зняття строкових депозитів.

Оголошення про початок обговорення з учасниками ринку відповідних змін до законодавства оприлюднене на сайті регулятора у четвер.

"З метою врегулювання проблеми (повернення банківських депозитів "на першу вимогу"), а саме визначення конкретних термінів виконання банком своїх обов'язків щодо повернення вкладу та створення правових умов для зниження ризиків банку у разі дострокового розірвання строкового депозитного договору, Національним банком України, за участю банківських асоціацій опрацьовуються відповідні пропозиції", - ідеться у повідомленні НБУ.

Зокрема, для розгляду та обговорення пропонуються такі пропозиції:

Варіант 1. Повністю заборонити дострокове зняття строкових вкладів. Повернення вкладів відбуватиметься виключно у строк, визначений договором або у разі настання непередбачуваних ситуацій, що вимагають від вкладника термінових грошових витрат (оплата лікування, відшкодування майнової шкоди, забезпечення захисту в суді тощо).

Варіант 2. Встановити, що у разі звернення вкладника з вимогою про видачу вкладу до настання строку, обумовленого договором строкового вкладу, банк здійснює виплату у строк до 30 днів із дати звернення.

Останній запропонований варіант може бути реалізований шляхом внесення змін до статті 1060 ("Види банківських вкладів") Цивільного кодексу.

У Нацбанку пояснюють, що збільшення обсягів банківського кредитування залежить в першу чергу від наявності у банків вільних кредитних ресурсів.

Як повідомлялося, обсяг коштів фізосіб в українських банках у грудні 2010 року збільшився на 3%, або на 7,91 млрд гривень.

Читайте також:

НБУ: "Ощадбанк" продасть борги "Нафтогазу"

Українці довірили банкам ще 8 мільярдів

Уряд: депозити українців зростають на 2 мільярди щотижня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: