НБУ закликав терміново ліквідувати проблемні банки

В НБУ порадили державі якнайшвидше ліквудувати проблемні банки, а не оздоровлювати, оскільки їх власники неефективно вели свій бізнес.

Неплатоспроможні банки не потрібно оздоровлювати, якщо їх власники неефективно вели свій бізнес. Про це заявив директор юридичного департаменту Нацбанку Віктор Новіков.

На думку чиновника, ці фінустанови потрібно швидко виводити з ринку, а їх вкладникам повертати депозити через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Як зазначив представник НБУ, сьогодні система роботи з проблемними банками побудована таким чином, що вони виводяться з ринку майже в "пожежному" порядку.

Завдяки ж передачі функцій адміністрування та ліквідації від Національного банку до Фонду гарантування вкладів, як це передбачено законопроектом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", регулятор, за словами Новікова, зможе більше зосередитися на питанні нагляду за банками, у той час як ФГВФО отримує інструментарій та мотивацію для оптимізації витрат і прискореного виведення з системи "мертвих" фінустанов.

"Вкладники зможуть отримати відшкодування протягом двох місяців від прийняття рішення про ліквідацію банку", - зазначив він.

"Законопроект у заключних положеннях передбачає, що ті банки, які на сьогодні уже перебували на ліквідації, мають ліквідуватися Національним банком, а щодо тимчасових адміністрацій, які сьогодні перебувають у банках, може бути окреме рішення Національного банку. Тобто у Фонду є деякий час - плюс шість місяців - на розробку нормативної бази і приведення організаційної структури до умов закону", - резюмував представник Нацбанку.

Як повідомлялося раніше, уряд зібрався продавати проблемні банки. Держкомпідприємництва погодив проект постанови Кабінету міністрів, яким регламентується процедура продажу акцій банків, рекапіталізованих за рахунок бюджетних коштів.

Читайте також:

Нацбанк легалізував електронні гроші

Банки попередили власників платіжних карт про крадіжки

Два великі українські банки вирішили об'єднатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: