НБУ запідозрив Киргизію у відмиванні коштів в Україні

Нацбанк заявив, що державний банк Киргизії за допомогою своїх фінустанов відмивав кошти на території України.

 Національний банк України має інформацію щодо участі Національного банку Киргизії у відмиванні коштів на території України. Відповідні фінансові операції могли проводитися через рахунки "АзіяУніверсалБанку" з використанням банків українській території, повідомили в НБУ.

За інформацією регулятора, НБ Киргизії підозрюється у "проведенні фінансових операцій, пов'язаних із "відмиванням" грошей, через рахунки "АзіяУніверсалБанку" з використанням банків на території України".

"У зв'язку з вищезазначеним та відповідно до статей 55, 57 Закону України "Про Національний банк України" необхідно терміново надати інформацію щодо: оборотів за кореспондентськими рахунками з "АзіяУніверсалБанком" (в разі їх наявності) з розбивкою по днях за період з 1 квітня 2010 р. по 8 квітня 2010 р. включно та зазначенням мети кожної проведеної операції; надходження коштів з рахунків "АзіяУінверсалБанку" на користь клієнтів українських банків за період з 1 квітня 2010 р. по 8 квітня 2010 р. включно із зазначенням: назви або прізвища, імені та по-батькові клієнтів, їх кодів ЄДРПОУ чи ідентифікаційний код відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, а також аналогічної інформації щодо контрагентів, які переказували їм кошти; мети надходження(нь); а також інформації чи була(и) така(і) фінансова(і) операція(ї) об'єктом фінансового моніторингу і чи повідомлялась інформація про неї(них) Уповноваженому органу; в разі надходжень таких коштів на рахунок(ки) клієнтів банку - інформацію, щодо подальших фінансових операцій клієнтів банку, що їх отримали та інформацію щодо їх фінансового моніторингу", - йдеться у повідомленні українського регулятора.

В Нацбанку також звернули увагу на те, що "у випадку ненадання (неповного або несвоєчасного надання) інформації, зазначеної у цьому письмовому запиті, НБУ розгляне питання щодо здійснення заходів адекватного реагування".

Регулятор попросив надати ці відомості не пізніше 4 червня.

8 квітня Нацбанк Киргизії ввів тимчасове керівництво в п'яти найбільших комерційних банках країни, серед яких і "АзіяУніверсалБанк". Таке рішення було ухвалене Національним банком в цілях захисту вкладників і кредиторів банків від фінансових махінацій.

ВАТ "АзіяУніверсалБанк" зареєстрований 22 серпня 1997 року в Киргизькій Республіці,
як дочірня компанія "International Business Bank Corporation Limited» (IBBC), Західне Самоа, проте в 1999 році повністю викуплений новими акціонерами у колишніх власників і тепер не має ніякого відношення до IBBC. Значну частину клієнтів банку складають експортно-імпортно орієнтовані компанії. Велика частина торговельного обороту Киргизстану традиційно припадає на Росію - стратегічного партнера країни, що пояснює великий обсяг торговельних операцій.

Нагадаємо, в середині травня Верховна рада ухвалила закон, що посилює боротьбу з відмиванням брудних коштів.

Документ, зокрема, передбачає, що до відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов'язані з коштами, одержаними внаслідок вчинення злочину, спрямовані на приховування джерел походження зазначених коштів чи сприяння особі, яка є співучасником у вчиненні злочину, що є джерелом походження зазначених коштів.

Читайте також:

Рада зайнялась боротьбою з відмиванням брудних грошей

Україні загрожує повернення до списку найкорумпованіших країн світу

В Україні створять Національне антикорупційне бюро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: