НБУ засекретив інформацію про рефінансування банків

Нацбанк припинив публікувати інформацію про суми грошової допомоги банкам. Банкіри такими діями задоволені.

З початку лютого Нацбанк припинив публікувати інформацію про суми грошової допомоги банкам. Якщо раніше на сайті НБУ регулярно з'являлися дані про обсяги та вид наданих кредитів, то тепер на веб-сервері є інформація тільки про результати тендерів з підтримки ліквідності банків, пише газета "Дело".

Більшість банкірів позитивно оцінюють такі дії НБУ.

"Позиція Національного банку така, що публікація такої інформації зараз може нашкодити банкам", - впевнений голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник.

"Багато ЗМІ та політиків дуже спекулювали з цифрами рефінансування, тепер ажіотаж довкола сум, що виділяються на підтримку банків, повинен стати менше", - вважає інший його колега.

Втім, у депутатів українського парламенту зовсім інший погляд на те, що відбувається. "Ймовірно, такі дії НБУ - це реакція на критику Верховною ради, що Нацбанк надає рефінансування не прозоро і в надмірно великих кількостях", - зазначив депутат від фракції БЮТ Олег Ляшко.

Як відомо, особливо Нацбанку "дісталося" за виділення 7 мільярдів банку "Надра" під чесне слово бізнесмена Дмитра Фірташа.

Водночас, на думку журналістів, навряд чи в лютому НБУ приховує надмірно великі суми рефінансування банків. Річ у тому, що за поточний місяць регулювальник вжив низку заходів, спрямованих на обмеження рефінансування банків. Так, відучора НБУ підвищив ставки за кредитами овернайт.

У неофіційній обстановці банкіри кажуть, що в лютому НБУ дуже неохоче видає рефінансування навіть під заставу ОВДЗ. "Низка банків, які ще мають держоблігації, дістали відмову Нацбанку в рефінансуванні. Минулого понеділка Наталія Гребенник на закритій зустрічі з керівниками банків попередила, що рефінансування скорочуватиметься і бланкове кредитування (незабезпечені кредити) швидке зовсім скасують", - розповів скарбник банку.

У прес-службі НБУ "засекречення" інформації про рефінансування пояснили тим, що у такому вигляді інформацію на сайт почав представляти департамент монетарної політики Нацбанку. В той же час глава цього департаменту Наталія Гребенник відмовилася від коментарів і порадила звернутися до прес-служби НБУ.

Читайте також:

Банки не повертатимуть вклади в іноземній валюті
Україна засекретила стан економіки
Яценюк відмовився очолити Нацбанк, щоб його "не прибрали з дороги"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: