НБУ зберіг мораторій на дострокове зняття депозитів

Заборона на дострокове зняття внесків в комерційних банках України зберігається, але в іншому формулюванні.

Відповідно до рішення НБУ банкам заборонено здійснювати дострокове повернення депозитів, оскільки вони вкладені в довгострокові кредити і інші активи.

"Національний банк України стурбований, що в результаті дострокових виплат депозитів ліквідність окремих банків залишається під загрозою", - зазначено листі НБУ керівникам комерційних банків, текст якого розміщений на офіційному сайті Нацбанку.

Крім того, підкреслюється, що Нацбанк "оцінюватиме діяльність банків з урахуванням того, чи забезпечує банк неухильне виконання цієї вимоги на основі вживання економічних або цивільно-правових заходів".

Як повідомлялося, Нацбанк 5 грудня повідомив банкам про відміну антикризового рішення про додаткові заходи по діяльності банків, яким, зокрема, був введений мораторій на дострокове вилучення депозитів, ввівши натомість інші обмеження і їх формулювання.

У тексті ухвали йшлося: "Зобов'язати банки вживати всі необхідні заходи щодо забезпечення позитивної динаміки зростання депозитів (перш за все в національній валюті України) з метою недопущення дострокового повернення засобів, розміщених вкладниками".

У рішенні від 11 жовтня року заборона формулювалася інакше: "Виконувати (банкам – ТСН.ua) свої зобов'язання по всіх типах договорів для залучення засобів в будь-якій валюті лише у разі настання терміну завершення зобов'язань, незалежно від категорії контрагентів".

Після ознайомлення з новим рішенням банкіри  висловили занепокоєння, що це рішення ослабить їхню позицію в переговорах із вкладниками про дострокове повернення грошових коштів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: