НБУ зберіг облікову ставку на рівні 17,5% та повідомив про прискорення інфляції 

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідне рішення ухвалене 6 червня.  

Правління Національного банку 6 червня ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 17,5% річних. Про це повідомила прес-служба регулятора.

У НБУ рішення не змінювати облікову ставку пояснили необхідністю убезпечення від інфляційних ризиків, які посилилися від моменту ухвалення попереднього рішення у квітні [зниження на 0,5%], та досягнення цілі 5% у наступному році.

"Два останні місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогноз Національного банку. У квітні вона становила 8,8% у річному вимірі і у травні, за оцінками НБУ, продовжила прискорюватися. Утім, таке прискорення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками. Серед них – зростання цін на окремі види овочів та паливо. У другій половині року вплив цих чинників нівелюється через надходження у продаж овочів нового врожаю, а також здешевлення енергоресурсів на світовому ринку, - поянює регулятор. - Фундаментальний інфляційний тиск і надалі поступово знижувався. Про це свідчить уповільнення базової інфляції відповідно до прогнозу НБУ з початку року. Також поволі покращувалися інфляційні очікування".

У Нацбанку підкреслили, що водночас внутрішній попит продовжував стрімко розширюватися. Зокрема, останнім часом високими темпами зростали заробітні плати, роздрібний товарообіг, будівництво та промисловість.

Також упродовж останніх тижнів посилилася волатильність на фінансових ринках. НБУ пояснили, що це відбулося через поширення в інформаційному просторі спекуляцій на тему зовнішнього державного боргу, відкладання обговорення подальшої фінансової підтримки з боку Міжнародного валютного фонду до формування нового уряду та  подальше посилення загроз для фінансової стабільності через перебіг судових процесів.

Оприлюднений у квітні макроекономічний прогноз НБУ передбачав поступове уповільнення інфляції до 6,3% на кінець 2019 та 5,0% на кінець 2020 року. Основним припущенням цього прогнозу була подальша реалізація Україною своїх зобов’язань за програмою співпраці з МВФ. 

"Однак на сьогодні обговорення подальшої фінансової підтримки з боку МВФ та, як наслідок, пов'язаного фінансування відкладено до формування нового уряду. Це посилює вразливість економіки України та може зумовити збільшення волатильності на фінансових ринках", - зазначили у НБУ.

Нагадаємо, 24 квітня правління Національного банку України ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 18% до 17,5%. Пізніше у НБУ відповідне рішення пояснили наявністю макроекономічних передумов для початку циклу пом’якшення монетарної політики.

Відео Голова та члени правління НБУ вирішили підняти собі зарплати

Проекти цих рішень з’явилися в розпорядженні ТСН. Нині посадові оклади топ-чиновників коливаються в межах 8-9 тисяч доларів. Після підвищення, якщо його схвалить Рада НБУ, 6 топ-менеджерів отримуватимуть щомісяця більше 10 тисяч доларів.    

Голова та члени правління НБУ вирішили підняти собі зарплати

Залиште свій коментар

Вибір редакції