НБУ збільшив міжнародні резерви на 2 млрд доларів

Нацбан збільшив резерви до 28,5 мільярдів доларів, "використовуючи при цьому виключно ринкові механізми".

 Національний банк України з початку 2010 року збільшив міжнародні резерви на млрд - до ,5 млрд, використовуючи при цьому виключно ринкові механізми і даючи тим самим ринку сигнал надійності займаних банком позицій, повідомив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"Ми на ринку тому, що хочемо нарощувати валютні резерви. Хочемо дати сигнал, що наша позиція надійна. Ми купували валюту і купуватимемо", - сказав він.

Литвицький уточнив, що тільки за 10 червня НБУ придбав 129 млн. дол.

"Як я і прогнозував, рівень міжнародних резервів млрд ми протестували в липні. Наступна реальний рівень підтримки - млрд", - відмітив керівник групи радників глави НБУ.

При цьому він підкреслив, що сформуваний сьогодні на міжбанку курс - 7,91 грн./ - є ринковим. "Ринок сам тримає його на цьому рівні", - підкреслив керівник групи радників глави НБУ.

За його словами, навіть якщо у особливо вразливих інвесторів закрадаються побоювання відносно України у зв'язку із затримкою відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, такий швидкий ріст міжнародних резервів повинен їх розвіяти.

При цьому Литвицький відмітив, що в переговорах з МВФ досягнутий прогрес, який особливо значний в питаннях монетарної і фінансової політики. "Перспектива інтенсифікації процесу підготовки нової програми співпраці з Фондом цілком реальна", - сказав він.

Керівник групи радників глави НБУ додав, що нарощування резервів дозволяє Нацбанку також забезпечувати економіку, що відновлюється після кризи, грошовою пропозицією.

"Ми на ринку ще і тому, що розуміємо, що економіці потрібна грошова пропозиція. І якщо ми через платіжний і бюджетний баланс, що складається, маємо чистий приплив валюти, то маємо можливість задовольнити попит на гроші за рахунок цього каналу пропозиції", - сказав Литвицький.

Він нагадав, що грошова маса в січні-травні виросла на 7%, а грошова база - на 4,2%, тоді як темпи росту номінального ВВП вищі.

"Але накачування ліквідності - не домінанта нашої присутності на ринку. Ми на нім тому, що хочемо нарощувати резерви", - ще раз підкреслив керівник групи радників глави НБУ.

Як повідомлялося раніше, міжнародні резерви НБУ в 2009 році зменшилися на 16%, або млрд. Ще роком раніше вони знизилися на 2,8%, або на ,9 млрд.

Читайте також:

НБУ збільшив золотовалютні резерви

Обсяг іноземних інвестицій в Україну зменшився на 39%

НБУ більше не продаватиме населенню долари за пільговим курсом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: