НБУ зекономить на рекапіталізації проблемних банків

Тимчасовим адміністраторам дозволили знижувати номінальну вартість акцій банків аж до 1 копійки.

У понеділок набирає чинності постанова Нацбанку, що дозволяє тимчасовим адміністраторам зменшувати номінальну вартість акцій банків. Тільки після деномінації проводитиметься додаткова емісія акцій банків для її викупу державою.

Деномінація дозволить Кабміну мінімізувати витрати на рекапіталізацію банків, так як номінал акцій може бути знижено до 1 коп.

Але з реалізацією такої схеми не погоджуються міноритарні акціонери банків, які можуть подати позови до НБУ, кажуть банкіри.

Суботнє засідання експертно-аналітичної ради з питань участі держави в капіталізації банків, на якому повинні були затвердити рекапіталізацію "Укргазбанку", "Родовід Банку" і банку "Київ", не відбулося через хворобу прем'єр-міністра.

Нова номінальна вартість акцій буде розрахована за наступною формулою: з вартості статутного капіталу вираховується різниця між статутним і регулятивним капіталом, а потім ділиться на нинішню кількість акцій.

Теоретично при негативному регулятивному капіталі, як у "Укрпромбанку", номінал акції повинен бути негативним. Але постанова Нацбанку зобов'язує адміністратора оцінити кожну акцію вище 1 коп. При цьому він може консолідувати акції.

На прохання адміністратора НБУ може дозволити банку проводити окремі операції незалежно від застосування до банку заходів впливу.

Виходячи з останніх даних - на 1 квітня, - деномінацію повинен провести і банк "Київ" (приблизно на 7%). У кого ще з п'ятірки банків, які повинні рекапіталізувати, регулятивний капітал виявиться меншим від статутного, поки невідомо - дані останньої діагностики не розголошуються.

Адміністратор "Родовід Банку" Віктор Кравець розповів, що вони отримали такі інструкції, але поки що не було названо термін їх виконання. "Є деякі протиріччя в тому, що регулятивний капітал - розрахункова величина, а статутний фонд юридично підтверджується бухгалтерськими документами", - зазначив він.

Серед усіх 15 банків з тимчасовими адміністраціями негативний регулятивний капітал також у "Трансбанку", менший від статутного - у Банку регіонального розвитку.

Читайте також:

Ющенко доручив забрати ліцензії в шести "брудних" банків

Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

НБУ назвав перші три банки, які потраплять під рекапіталізацію

Жертва кризи: в Україні буде ліквідовано банк "Причорномор'я"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: