НБУ жорсткіше контролюватиме банки

Національний банк України вимагає від банків надавати розширену інформацію про розподіл іноземної валюти, яку купують у нього.


"Розгорнені заявки, які подаються НБУ щодо купівлі інвалюти, з 13 листопада 2008 року повинні подаватися з конкретизацією мети і об'єму інвалюти, яка купується в рамках встановлених лімітів відкритої валютної позиції для забезпечення здійснення власних операцій", - вказується в листі НБУ.

У листі уточнюється, що йдеться про такі цілі як виплата депозитів, виконання зобов'язань за власними кредитними договорами, договорами гарантій, за зобов'язаннями перед іноземними інвесторами, на підкріплення готівкою пунктів обміну валют і т.п.

Як повідомлялося, ринковий курс гривні на міжбанку з початку поточного року знизився на 15,2% - до 5,8200 грн/дол., тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн/дол. З початку року офіційний курс гривні знизився на 14,5% - до 5,7800 грн/дол.: 13 листопада НБУ продавав валюту за курсом 5,78 грн/дол.

У жовтні Нацбанк продав на валютному ринку на 4,115 млрд. більше, ніж купив. Загальний об'єм операцій на міжбанку в жовтні в порівнянні з вереснем виріс на 10,3% - до 20,993 млрд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: