НБУ жорсткіше працюватиме з проблемними банками

У випадку якщо впродовж невеликого часу (для маленьких банків – до 6 місяців) банк не вдасться оздоровити, то Нацбанк прийматиме рішення про ліквідацію такої кредитно-фінансової установи.

Національний банк України готує законопроект із зміни процедури роботи з проблемними банками і їх ліквідації, який передбачає жорсткіші умови виведення банку з ринку, заявив директор юридичного департаменту Нацбанку Віктор Новиков.

"Визначатимуться проблемні банки. Впродовж шести місяців такий банк вважатиметься проблемним. Якщо його не виводять зі стану проблемного, він переходить у категорію неплатоспроможного і переходить під юрисдикцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", - сказав Новиков і при цьому додав, що не виключене введення куратора НБУ в проблемні банки.

Директор юрдепартаменту відзначив, що Фонд виконуватиме функції тимчасового адміністратора такого банку. У випадку якщо впродовж невеликого часу (для маленьких банків – до 6 місяців) банк не вдасться оздоровити, то Нацбанк, за поданням Фонду, прийматиме рішення про ліквідацію такої кредитно-фінансової установи. Процедура ліквідації також здійснюватиметься Фондом гарантування вкладів.

"Законопроект передбачає жорсткіші умови виведення банку з ринку, не так як зараз вони по три роки ліквідовуються. Вважається, що Фонд зацікавленіший у проведенні ефективної ліквідації, оскільки він витрачає свої кошти на проведення компенсаційних виплат із вкладів", - сказав Новиков.

Як повідомлялося, НБУ готується посилити вимоги до розміру мінімального регулятивного капіталу банків. Планується, що мінімальний капітал повинен складати вже не 120 млн гривень, а 500 млн гривень.

Читайте також:

Нацбанк залишить в Україні 42 банки зі 180

Ахметов об'єднає два свої банки

Чистий збиток українських банків в 2010 році склав майже 9 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: