НБУ жорстко покарав банк, який "дробив" вклади до гарантованих до повернення 200 тисяч гривень

Регулятор відніс "Євробанк" до категорії неплатоспроможних.

Список неплатоспроможних українських банків поповнився ще одним – НБУ записав до цього "чорного" списку комерційний "Євробанк".

Такі рішення регулятор ухвалив сьогодні, 17 червня.

"18 травня 2016 року Національний банк погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву пряме одноосібне набуття істотної участі у ПАТ "Євробанк" у розмірі 50% його статутного капіталу. Однак, через місяць з того моменту, за наявною у регулятора інформацією, акції банку Болату Назарбаєву у власність так і не передані. Натомість, куратор ПАТ КБ "Євробанк" виявив факти здійснення банком операцій з "дроблення" депозитів – переведення коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. Водночас через втрату ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів", – зазначили в НБУ про причину переведення фінустанови з категорії проблемних до неплатоспроможних.

98% (8 тис. осіб) усіх вкладників "Євробанку" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня становила близько 217 млн грн.

Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%).

Тим часом у НБУ повідомили, що в Україні можуть "луснути" ще два банки, один із яких – державний.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: