НБУ знищує валютний ринок?

Асоціація "Український кредитно-банківський союз" закликає НБУ терміново відмінити постанову № 153, яка фактично знищує валютний ринок в Україні.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби УКБС.

Після вступу в дію 4 листопада поточного року нових правил торгів на валютному ринку, ринкові відносини у цій сфері "втратили будь-який сенс, оскільки сьогодні курс формується не під впливом законів попиту та пропозиції, а визначається виключно курсом інтервенцій НБУ", - зазначається в зверненні.

нбу
Архів
НБУ знищує валютний ринок?
В УКБС вважають, що в існуючих умовах укладання угод на проведення форвардних операцій з клієнтами на валютному ринку стало неможливим. Адже тепер курс купівлі/продажу фіксується з клієнтом заздалегідь, при цьому в день виконання заявки з купівлі/продажу банк не може задовольнити клієнтську заявку за курсом, зафіксованим при укладанні форвардної угоди через те, що курс заявки, очевидно, не буде збігатися з поточним курсом міжбанківського валютного ринку.

Введені НБУ обмеження та заборони призводять до згортання обмінних операцій. На переконання УКБС, такий стан речей, коли на валютному ринку діє не ринковий курс, а суб'єктивний, визначений одним гравцем, тобто НБУ, є неприпустимим.

Одночасно робота в Системі підтвердження угод на міжбанківському ринку України за програмним забезпеченням НБУ виявила масу технічних недоробок і проблем, що перешкоджають задоволенню заявок клієнтів.

На думку експертів УКБС, все це свідчить про непідготовленість НБУ до введення нових вимог торгівлі на міжбанківському валютному ринку та передчасність їх впровадження, про що неодноразово заявляла Асоціація.

УКБС, розуміючи наміри НБУ, спрямовані на стабілізацію валютного ринку країни в умовах економічної кризи, звертає увагу НБУ на неадекватність обраного інструментарію.

Експерти Асоціації упевнені, що фінансову кризу неможливо подолати виключно адміністративними заходами, необхідно використовувати економічні важелі, особливо, що стосується політики курсоутворення, яка обов'язково повинна бути прив'язана до потреб реального сектору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: