Не потрібно бути юристом чи економістом, щоб зрозуміти: НБУ зобов'язав банки надавати повну інформацію про послуги

Якщо йдеться про кредит, зокрема, повідомляти ставку, суму та період, у який клієнт має його сплатити, а також про можливі ризики.

Не потрібно бути юристом чи економістом, щоб зрозуміти: НБУ зобов'язав банки надавати повну інформацію про послуги

© УНІАН

Від сьогодні Нацбанк зобов'язав усі банки розкривати клієнтам на сайтах повну інформацію про свої послуги та їхню вартість. З урахуванням додаткових послуг. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Якщо йдеться про кредит, зокрема, банки мусять повідомляти ставку, суму та період, у який клієнт має його сплатити, а також про можливі ризики. Наприклад, у разі несплати іпотечного кредиту у вас можуть забрати житло. А ще на банківських сайтах забороняють розміщувати рекламу та різні акції, які можуть ввести клієнтів в оману.

Щомісяця до Національного банку надходить понад 800 тисяч скарг саме на роботу банківських установ. За порушення прав споживачів фінустанови штрафуватимуть, щоправда, максимальна сума покарання лише 13 тисяч гривень. 

"На сайтах банків у стандартизованій формі повинна подаватись прозора, чітка, повна інформація про кредит та про депозит з урахуванням всіх платежів, які можуть виникнути – це страхові, нотаріуси, додаткові комісії. Але особи зможуть це легко порівняти і не треба детально вчитуватись в договір і не потрібно бути юристом чи економістом, щоби зрозуміти, яка ставка наявна за кредитом", – уточнила керівниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.

Коментарі
Сортувати:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie