"Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті". Шлапак розповів, як його переконали очолити "Приватбанк"

Дата публікації
"Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті". Шлапак розповів, як його переконали очолити "Приватбанк"

УНІАН

За словами Шлапака, прем'єр-міністр зробив йому пропозицію, від якої він не зміг відмовитися.

Голова правління "Приватбанку" Олександр Шлапак розповів, що прем'єр-міністру Володимиру Гройсману вдалося умовити його очолити банк завдяки збігу інтересів.

Про це він розповів у інтерв'ю "Економічна правда".

"До останнього моменту я не був учасником перемовин. Тимчасова адміністрація зайшла в банк 17 грудня. Через два дні мене запросив прем'єр-міністр і зробив пропозицію, від якої я не зміг відмовитися. Чим переконав? Напевно, загальним збігом наших інтересів", - наголосив він.

За словами Шлапака, інтерес прем'єра полягав у тому, щоб врятувати банк.

"Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті. Особливо там, де її немає. Мені цей банк дорогий, оскільки я мав честь працювати у ньому раніше і тому, що це найкращий банк в Україні. І тому, що я вкладник цього банку", - пояснив він.

Окрім цього Шлапак висловив припущення, що на той момент він, імовірно, був кандидатурою, яка б найбільш безболісно змогла провести період трансформації банку з приватної власності до державної.

"Наскільки мені відомо, він говорив і з банківським товариством, і з Національним банком, в тому числі з менеджментом Привату. Він шукав кандидатуру, яка б могла найбільш ефективно впоратися з поставленим завданням. Я не є членом політичної партії. Ніхто на мене не зможе тиснути і пропонувати шкідливі для банку рішення", - додав голова правління "Приватбанку".

Нагадаємо,  про націоналізацію "ПриватБанку" стало відомо пізно ввечері в неділю, 18 грудня 2016 року. У середу, 21 грудня, фінустанова офіційно перейшла у державну власність. Міністерство фінансів купило "ПриватБанк" у Фонду гарантування вкладів фізосіб за символічну одну гривню

Перехідний період тривав 72 години. У понеділок, 19 грудня 2016 року, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що "ПриватБанк" віднесений до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу банку становив 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля було роздано компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планує закрити випуском облігацій держпозики.

Наступна публікація