Не в МВФ. Данилюк розповів, де Україна братиме гроші на погашення кредитних боргів

Протягом двох із половиною років Україна повинна віддати 14 мільярдів доларів боргів.

У 2017-2019 роках Україна повинна повернути 14 млрд доларів США кредитних боргів, 11 млрд доларів із яких слід виплатити із держбюджету.

Гроші планують позичити на міжнародних ринках. Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк на форумі з питань розвитку української економіки в Києві, передає УНІАН.

"Ключ до виплати - це вихід на ринок на сприятливих умовах. Ми плануємо вийти на ринок вже цієї осені. Очевидно, що отримати сприятливі умови можна лише в тому разі, якщо ти показуєш прогрес в імплементації реформ, прогрес у програмі співробітництва з МВФ. Це не означає, що МВФ не вартий згадки. Просто ми повинні сфокусуватися на тому, що ми можемо зробити всередині країни. Я вірю в цей позитивний шлях. Прогрес у співпраці з МВФ стане хорошою точкою входження на ринок запозичень. Звичайно, виплати за боргами - це проблема, але процес керований", - сказав Данилюк.

Наприкінці січня 2017 року сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України становив 1,931 трлн грн або 71,21 млрд доларів.

Нагадаємо, 4-річна розширена програма фінансування України з Міжнародним валютним фондом, розпочата в березні 2015-го, завершиться 2019-го.

Залиште свій коментар